ponedjeljak, 29. veljače 2016.

Uskoro nastupa na utrci Svjetskog kupa u slovenačkoj Kranjskoj Gori Bh. reprezentativac Emir Lokmić osvojio treće mjesto na FIS utrci slaloma u italijanskom Monte Croceu

Reprezentativac BiH Emir Lokmić zauzeo je treće mjesto na FIS utrci slaloma u italijanskom Monte Croce. Lokmic je treće mjesto sa zaostatkom za prvoplasiranim od 74 stotinke, te 11 stotinki za drugoplasiranim.
Slavio je italijanski skijaš Cansio Pitrom ispred Biococchija Mattea. Prvoplasirani je najuspješniji mladi talijanski takmičar, te srebreni sa olimpijade mladih održane prije deset dana u Lilehameru.
Lokmić je najmlađi reprezentativac BiH učesnik Svjetskog prvenstva u alpskom skijanu održanog u američkom Beaver Creeku u februaru 2015 godine. Učenik gimnazije Obala Sarajevo rođen je 23. decembra 1997 godine. U subotu 5. marta će voziti svoju prvu trku u Svjetskom kupu u slovenačkoj Kranjskoj Gori. Startat će na jednoj od najtežih staza na Podkorenu u disciplini veleslalom.